آموزش افزونه duplicator برای بکاپ گیری و بازیابی اطلاعات

WordPress backup

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه و بازیابی کنید.

افزونه WordPress Duplicator چیست؟

 

افزونه WordPress Duplicator یک افزونه رایگان است که به کاربران امکان می دهد یک نسخه از وب سایت وردپرس خود را تهیه و اجرا کنند.

 

این افزونه همه فایل های وب سایت را در یک فایل فشرده قابل حمل به نام «بسته» گروه بندی می کند. بسته Duplicator سپس می تواند برای انتقال سریع و کارآمد کل سایت وب سایت وردپرس شما به میزبان، دامنه یا سایت جدید استفاده شود.

 

لازم نیست نگران تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده، تصاویر، پلاگین ها و جابجایی همه آنها به طور جداگانه باشید – Duplicator همه اینها را برای شما انجام می دهد. بهترین از همه، این افزونه رایگان است!

 

در حالی که استفاده از افزونه WordPress Duplicator نسبتاً ساده است، در ابتدا می تواند کمی گیج کننده باشد، بنابراین تصمیم گرفتم این آموزش را بنویسم تا مشکلاتی را که پیش می آید حل کنید.

 

تنظیمات افزونه WordPress Duplicator

 

افزونه WordPress Duplicator می تواند کارهایی بیش از پشتیبان گیری و بازیابی سایت های وردپرس انجام دهد. چندین گزینه مانند فعال کردن اشکال زدایی، انتخاب یک اسکریپت پشتیبان SQL، تنظیم archive engine را در اختیار کاربران قرار می دهد.

برای این مقاله، ما از نسخه رایگان Duplicator استفاده می کنیم، بنابراین مراحل زیر هیچ یک از ویژگی های Pro را پوشش نمی دهد.

 

برای کسانی که نسخه پریمیوم افزونه وردپرس Duplicator را در نظر می گیرند، در زیر مواردی که همراه با ویژگی های Pro گنجانده شده است آورده شده است:

 

  • با چندین سایت و زیر سایت کار می کند
  • موتور بسته سریع می تواند سایت های بزرگ را مدیریت کند
  • محدودیت‌های پشتیبان‌گیری را برای جلوگیری از افزایش فضای ذخیره‌سازی انتخاب کنید
  • از پایگاه های داده موجود استفاده کنید یا پایگاه های جدید بسازید
  • بازنویسی سایت های قدیمی با یک کلیک
  • بسته های ساده single archive
  • اعلان های ایمیل را دریافت کنید

اکنون نحوه تغییر تنظیمات افزونه WordPress Duplicator را توضیح خواهیم داد.

روی Duplicator و سپس Settings در منوی داشبورد وردپرس کلیک کنید.

سپس می توانید تنظیمات Duplicator خود را انتخاب کنید. برای دسترسی به گزینه های موجود، برگه ها را انتخاب کنید.

تنظیمات خود را در صورت نیاز انتخاب کنید، اما حتماً قبل از تغییر بین برگه ها، روی گزینه Save Settings کلیک کنید.

 

مشاهده اطلاعات PHP در وردپرس

 

آیا باید تنظیمات PHP حساب میزبانی وردپرس خود را بدانید؟ جزئیاتی مانند PHP memory_limit، max_execution_time و environmental variables  همگی در داشبورد شما قابل مشاهده هستند. این به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که حداقل شرایط لازم برای یک افزونه جدید را دارید یا هنگام عیب یابی یک مشکل از وردپرس. همچنین می توانید تنظیمات PHP خود را با صفحه phpinfo مشاهده کنید.

گام 1: روی Duplicator و سپس Tools در منوی داشبورد وردپرس خود کلیک کنید.

گام 2: سپس در صفحه ابزارها ، روی لینک  PHP information کلیک کنید.

 

information php
مشاهده اطلاعات PHP در وردپرس

 

گام 3: اطلاعات دقیق PHP شما نمایش داده خواهد شد. برای مشاهده جزئیات بیشتر می توانید به پایین اسکرول کنید.

 

مشاهده تنظیمات سرور وردپرس

 

آیا باید تنظیمات سرور وردپرس خود را ببینید؟ شاید در حال نصب نرم افزار جدید هستید و می خواهید از سازگاری محیط خود اطمینان حاصل کنید. همانطور که به تنظیم افزونه WordPress Duplicator ادامه می دهیم، اکنون به شما نشان می دهیم که چگونه تنظیمات سرور را با افزونه WordPress Duplicator مشاهده کنید. این می تواند اطلاعات مهمی در مورد محیطی که وب سایت خود را در آن میزبانی می کنید ارائه دهد. جزئیات مربوط به سیستم عامل، نسخه وردپرس، MySQL، دیسک سرور و تنظیمات PHP شما به سرعت در داشبورد شما قابل مشاهده است.

گام 1: روی Duplicator و سپس Tools در منوی داشبورد وردپرس خود کلیک کنید.

گام 2: سپس در صفحه Tools  ، روی پیوند Server Settings کلیک کنید.

 

Server Settings

 

نحوه استفاده از افزونه Duplicator

 

اکنون که می دانید چگونه تنظیمات افزونه وردپرس Duplicator خود را پیکربندی کنید، به شما آموزش می دهیم که چگونه با استفاده از افزونه Duplicator یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و پس از انجام این کار، یک نسخه پشتیبان را بازیابی کنید.

 

همچنین نحوه حذف داده های ذخیره شده از وردپرس را توضیح خواهیم داد.

 

پشتیبان گیری از وردپرس در فایل

 

اولین قدم در هنگام استفاده از افزونه Duplicator این است که یک نسخه پشتیبان از سایت وردپرس خود ایجاد کنید.

 

انجام پشتیبان گیری یکی از حیاتی ترین مراحلی است که باید هنگام میزبانی وب سایت وردپرس بردارید زیرا می تواند به شما کمک کند پس از یک فاجعه سایت خود را بازیابی کنید. همچنین می توانید از نسخه پشتیبان برای انتقال سایت خود به یک سرور یا پوشه دیگر استفاده کنید.

 

برای ایجاد یک نسخه پشتیبان با استفاده از افزونه مراحل زیر را دنبال کنید.

 

گام 1: پس از نصب افزونه وردپرس Duplicator ، روی پیوند Duplicator در منوی ناوبری کلیک کنید.

گام 2: در صفحه Packages روی دکمه Create New کلیک کنید.

 

Packages page

 

گام 3: یک نام برای نسخه پشتیبان وردپرس وارد کنید، سپس روی دکمه Next کلیک کنید.

 

 

WordPress backup

 

گام 4: سپس وب سایت شما اسکن می شود تا ببیند آیا می توان از آن با موفقیت نسخه پشتیبان تهیه کرد یا خیر،  پس از اتمام اسکن روی دکمه Build کلیک کنید.

گام 5: پس از ساخته شدن بسته، می توانید فایل های نصب کننده و آرشیو را دانلود کنید.

گام 6: همچنین می توانید برای دانلود همزمان فایل installer.php و Archive (.zip) دکمه دانلود با یک کلیک را انتخاب کنید.

backed up successfully

 

 

چگونه یک نسخه پشتیبان Duplicator را بازیابی کنیم

 

اکنون که می دانید چگونه از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک نسخه پشتیبان از سایت وردپرس را با استفاده از مراحل ذکر شده در زیر بازیابی کنید.

 

این می تواند برای انتقال سایت شما به یک سرور جدید، تهیه یک کپی از سایت برای آزمایش، یا بازیابی سایت شما پس از بروز مشکل استفاده شود.

 

ابتدا باید یک پایگاه داده ایجاد کنید و سپس فایل نصب کننده و بایگانی را آپلود کنید. پس از انجام این کار، می توانید به صفحه نصب کننده بروید و بازیابی را شروع کنید.

گام 1: وارد سی پنل خود شوید.

گام 2: یک پایگاه داده، کاربر پایگاه داده و رمز عبور ایجاد کنید. برای انجام این کار، بر روی MySQL Database Wizard در زیر عنوان Databases کلیک کنید.

 

One-Click Download

 

در کنار New Database یک نام برای پایگاه داده خود وارد کنید و روی Next Step کلیک کنید.

New Database

در کنار نام کاربری یک نام کاربری وارد کنید. یک رمز عبور در کنار Password وارد کنید، آن را دوباره برای Password (دوباره) وارد کنید و سپس روی Create User کلیک کنید.

Create User

 

در صفحه بعد، دسترسی هایی  را برای کاربر به پایگاه داده اختصاص خواهید داد. کادر کنار All Privileges را علامت بزنید و سپس Next Step را بزنید.

 

All Privileges

 

گام 3: هر دو فایل را در ریشه سند وب سایت خود آپلود کنید.

گام 4: در یک مرورگر، آدرس وب سایت خود را وارد کنید و سپس /installer.php را به انتهای آدرس اضافه کنید. مانند: example.com/installer.php

گام 5: مشاهده خواهید کرد که منوی Duplicator ظاهر می شود. برای خواندن آنها روی لینک شرایط و اعلامیه ها کلیک کنید. برای تأیید خواندن و پذیرش آنها، کادر را علامت بزنید، سپس روی دکمه Next کلیک کنید.

گام 6: سپس در صفحه Install Database قرار می گیرید، اطلاعات پایگاه داده ای را که در گام 2 تنظیم کرده اید وارد کنید، سپس روی دکمه Test Database کلیک کنید.

گام 7: هنگامی که پیام “Success” را مشاهده کردید، روی دکمه Next کلیک کنید. اگر پیام “Success” را نمی بینید، ممکن است لازم باشد فایل های خود را دوباره در ریشه وب سایت خود بارگذاری کنید.

گام 8: یک پیام تأیید نصب باز می شود و از شما می پرسد که آیا می خواهید «نصب کننده را با این تنظیمات اجرا کنید». روی دکمه Yes کلیک کنید.

گام 9: افزونه WordPress Duplicator ، در عنوان URL و مسیر نصب سایت شما را نمایش می دهد. صحت آنها را بررسی کنید و در صورت لزوم تغییراتی را اعمال کنید. سپس، روی دکمه Next کلیک کنید.

گام 10: هنگامی که سایت شما نصب شد، روی دکمه ورود به سیستم کلیک کنید.

گام 11: وارد داشبورد وردپرس خود شوید و پیامی مبنی بر اینکه “این سایت با موفقیت منتقل شد” را مشاهده خواهید کرد. روی پیوند حذف فایل های نصب کلیک کنید!

گام 12: زمانی که فایل های نصب کننده با موفقیت حذف شدند کار شما تمام شده است.

داده های ذخیره شده را از وردپرس حذف کنید.

پس از اتمام بازیابی سایت وردپرس خود با افزونه Duplicator، می توانید اطلاعات ذخیره شده خود را از وردپرس حذف کنید.

 

اکنون به شما نشان خواهیم داد که چگونه تمام فایل‌های نصب‌کننده رزرو شده را حذف کنید و داده‌هایی را که توسط افزونه WordPress Duplicator هنگام پشتیبان‌گیری از سایت وردپرس استفاده می‌شود، بسازید. این می تواند فضا را آزاد کند و با حذف فایل های موقت از سرور، سایت شما را ایمن تر کند.

گام 1: در داشبورد وردپرس خود روی Duplicator و سپس Tools در منوی ناوبری کلیک کنید.

 

Duplicator then Tools

 

گام 2: سپس در صفحه tools ، در قسمت Data Cleanup روی دکمه Remove Installation Files کلیک کنید. سپس پاکسازی فایل نصب اجرا می شود.

گام 3: روی دکمه Clear Build Cache کلیک کنید.

 

Clear Build Cache

 

گام 4: پیامی ظاهر می‌شود که در آن می‌گوید: «این فرآیند همه فایل‌های کش ساخت را حذف می‌کند. مطمئن باشید در حال حاضر هیچ بسته‌ای در حال ساخت نیست وگرنه لغو خواهند شد.» روی دکمه OK کلیک کنید. وقتی پیامی مبنی بر «ساخت حافظه پنهان حذف شد» را می‌بینید کارتان تمام شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *